ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Sedat Murat’ın Ramazan Ayı Mesajı

Derin bir manevi iklimi teneffüs edeceğimiz, on bir ayın sultanı Ramazan ayının gelmesi ile dinimizde ve kültürümüzde büyük bir yere sahip yardımlaşma ve paylaşma konularındaki hassasiyet daha da artmaktadır. Ramazan; paylaşmak, paylaşarak çoğalmak demektir. Hiç şüphesiz Ramazan ayının manevî atmosferi,  yapılan yardımları da bereketlendirmektedir.

Bu mübarek ayda bizlere düşen görev, yardımlaşmanın ve dayanışmanın hazzını  en güzel şekilde yaşayıp yaşatmaktır. "İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır." Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, elimizden geldiği kadar, çevreye karşı duyarlı olmalı, aç olanı doyurmalı, dertli olana derman olmalı, yardıma muhtaç olana yardım etmeliyiz. Yoksul kardeşlerimizin yaralarını sarmak ve  zengin fakir, genç yaşlı demeden aynı sofraya oturmak, milletimizin birliğini daha da güçlendirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan-ı Şerif’ini en içten dileklerimle tebrik ediyor, bu mübarek ayın İslam âlemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Prof.Dr. Sedat Murat

Rektör

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)