Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Çalışanların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Yönetimi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe katılan ÇOMÜ Rektörü Yücel Acer’in eşi Aysun Acer, Hastane Başhekim vekili Dr. Öğr. Üyesi Semih Petekkaya, Başhekim Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Akyürek, Hastane Başmüdürü Serap Yontar, Müdür Yardımcısı Levent Çiftçi, Başhemşire Yardımcısı Canan Tayfur tarafından, hastanemizde çalışan kadın personellerin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak karanfil hediye ettiler.

Tüm kadınların, Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Hastane Başhekim Vekili Petekkaya, kadınların çalışma hayatında daha aktif rol almasını istediklerini belirtti. Kadınların toplumsal alandaki başarılarının oldukça büyük olduğunu söyleyen Petekkaya, “Yaşam mücadelesinin her safhasında, fedakârca yanımızda yer alan kadınlarımız toplumumuzun temel taşlarıdır. Zengin medeniyetimizin inşasında en az erkekler kadar kadınlarımızın da rolü ve emeği büyüktür. Bu vesile ile bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” dedi.