Hastanemizde Afetlere Karşı Masa Başı Tatbikat Yapıldı

ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi 2018 yılı Hastane Afet Planı (HAP) kapsamında, Başhekim Prof. Dr. Okhan Akdur Başkanlığında, 1.Masa Başı Tatbikatı gerçekleştirildi.

Hastanemiz 2018 yılı Hastane Afet Planı (HAP) çerçevesinde yılda iki kere uygulanması gereken Masa Başı Tatbikatının birincisi 05.06.2018 tarihinde İl Sağlık Müdürü, UMKE ve 112 Acilden gelen gözlemciler eşliğinde gerçekleştirildi.

Tatbikatta, afet ve acil durumlarında nasıl hareket edileceği, acil durum planlarının uygulanabilirliği, hastanenin tıbbi ve fiziksel kapasite ve yeteneklerini nasıl verimli kullanabilecekleri, oluşturulan senaryo ile Hastane Afet Planında (HAP) görevlendirilen Olay Yönetim Ekibinin katılımı ile yapıldı.

Tatbikat sonrası konuşan ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi  Başhekimi  Prof. Dr. Okhan Akdur, "Hastanede olabilecek afet ve acil durumlarda hazırlıklı olunması büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple hastanemizde belirli aralıklarla Hastane Afet Planı (HAP) kapsamında afet ve acil eylem ve masa başı tatbikatları gerçekleştiriyoruz. Güvenliğimiz için her zaman hazırlıklı olmak zorundayız. Hastane yönetimi olarak oldukça başarılı ve öğretici geçen masa başı tatbikatında görev alan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim" dedi.